„Zaczynam żeglować” (1998, 2002, 2010)„I am beginning to sail”

Zaczynam 2010 001Znakomity praktyk, kpt Krzysztof Baranowski, prowadzi wykład w sposób niezwykle przystępny i niekonwencjonalny, wykorzystując swoje wielkoletnie doświadczenie z pracy z żeglarską młodzieżą.

Drugi po „Praktyce oceanicznej” podręcznik pióra Krzysztofa Baranowskiego przeznaczony tym razem dla żeglarzy początkujących. Autor w przystępny sposób wykłada podstawowe aspekty żeglarstwa w takiej kolejności w jakiej następuje wyjście na wodę: przygotowanie jachtu, manewr odejścia, zwroty itd. Duża czcionka tekstu i przystępne rysunki zachęcają do lektury nawet najmłodszych. Na zakończenie porady jak zdać egzamin na stopień żeglarza jachtowego, wymagana ilość godzin wykładów na ten stopień i testy sprawdzające zbliżone do tych jakie przygotowują komisje egzaminacyjne.

Wydawnictwo Almapress, 1998, 2002, 2010

Teraz trzymam na kolanach egzemplarz ” Zaczynam żeglować”, który nabyłam sobie rok temu i którym to się zachwyciłam.Dawno już chciałam napisać do Pana jak bardzo podoba mi sie podejście do tematu w tej książce. Humor, lekkość słowa i jednocześnie zwrócenie uwagi na drobiazgi, które tak często utrudniają życie początkującemu żeglarzowi, a które często inne pozycie w ogóle omijają, to atuty niezaprzeczalne Pańskiej ksiażki. Przyznam, że czasem czytam ją poprostu…………dla przyjemności:))

Edyta Poskrobko

O autorze

Krzysztof Baranowski żegluje od 15 roku życia, ale zawodowo skończył Politechnikę Wrocławską z tytułem magistra inżyniera łączności (elektroniki), a po ukończeniu Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim wybrał ten drugi zawód.

Napisał 25 książek, zrealizował 50 filmów dokumentalnych, odbył dwa rejsy samotne dookoła świata. Zrealizował trzy projekty budowy jednostek żaglowych: „Poloneza” (14 m długości), „Pogorii” (47 m długości), „Fryderyka Chopina” (54 m długości). Pracuje nad budową kolejnego żaglowca dla młodzieży – „Polonii” (56 m długości).