Szkoła pod Żaglami 2016Szkoła pod ŻaglamiSzkoła pod ŻaglamiSzkoła pod Żaglami

Projekt nazywa się  „Dookoła Świata za Pomocną Dłoń” i nawiązuje do dobrych tradycji z przed ćwierć wieku, kiedy to w zamian za pomaganie innym młodzieź mogła płynąć w świat na pokładzie żaglowca POGORIA nie tracąc przy tym roku szkolnego, gdyż wraz z nimi płynęłi nauczyciele.

W sprawie szczegółów czytaj książkę „Szkoła pod Żaglami” dostępną na rynku od grudnia 2009 (nowa edycja),

Tegoroczny projekt dotyczy gimnazjalistów II klas, którzy od jesieni 2015 do wiosny 2016 będą pomagali innym (można się kontaktować z Caritasem), wezmą udział w eliminacjach sportowych i popłyną w świat. Przegranym pozostaną rejsy pocieszenia po Mazurach.

Zamknięcie listy zgłoszeń w końcu listopada 2015.

Eliminacje kończą zawody sportowe: podciąganie na drążku z pełnego zwisu 3 x, 400 m bieg i 50m pływanie plus test z języka angielskiego.
Zgłoszenia na stronie, należy się zalogować,

http://www.szkolapodzaglami.org.pl/

wypełnić formularz, a następnie wydrukować, podpisać, dać jednemu z rodziców do podpisania i wysłać na adres Szkoły.
Zapraszam

O autorze

Krzysztof Baranowski żegluje od 15 roku życia, ale zawodowo skończył Politechnikę Wrocławską z tytułem magistra inżyniera łączności (elektroniki), a po ukończeniu Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim wybrał ten drugi zawód.

Napisał 25 książek, zrealizował 50 filmów dokumentalnych, odbył dwa rejsy samotne dookoła świata. Zrealizował trzy projekty budowy jednostek żaglowych: „Poloneza” (14 m długości), „Pogorii” (47 m długości), „Fryderyka Chopina” (54 m długości). Pracuje nad budową kolejnego żaglowca dla młodzieży – „Polonii” (56 m długości).