Jaki jestem (numerologicznie!)

top_r_001

Z książki „Cykle życia” Gladys Lobos dowiedziałem się jaki jestem i co mnie czeka. Moja data urodzenia 26.06.1938 czytana jest przez numerologów jako suma poszczególnych cyfr: 2+6+6+1+9+3+8=35 a 3+5=8 . A więc dla specjalistów od wróżb numerycznych jestem ÓSEMKĄ. Można sobie wierzyć albo i nie, ale coś jest na rzeczy…

ÓSEMKA

Jest to liczba nadająca największą osobowość. Ósemki są energiczne, bojowe, ambitne, walczą śmiało o osiągnięcie założonych celów, nie pozwalając, by coś stanęło im na drodze i próbując wznieść się wyżej. Wiele jest takich ósemek, które urodziły się w bardzo ubogich rodzinach, a mimo to osiągnęły sukcesy i zaszczyty przyznawane triumfatorom. Dlatego ta wibracja jest po­łączona z triumfem i sławą.

Przysłowiowa ambicja ósemek nie wiąże się wy­łącznie z pieniędzmi, jak wielu przypuszcza, ale przede wszystkim z pragnieniem postępu. Ósemka nie zado­wala się pozycją, jaką zajmuje, jej głównym dążeniem jest pięcie się w górę. Zatrzymanie się oznacza dla niej cofanie. Jeszcze nie osiągnęła jednego celu, gdy myśli już o następnym.

Cechuje je gwałtowność, zdecydowanie i radyka­lizm, wielki zapał i oddanie temu, co robią oraz wpadanie z jednej skrajności w drugą. Nie znają nic pośredniego, wszystko według nich powinno być białe lub czarne, tak lub nie, wszystko lub nic, teraz lub nigdy. Ta szcze­gólna cecha charakteru, która je wyróżnia spośród wszyst­kich pozostałych liczb, zmienia je w ludzi godnych zau­fania, którzy zawsze zajmują jednoznaczne stanowisko. Są szczere i uczciwe; z nimi zawsze wiadomo, czego się trzymać, bo odpowiadają za swoje czyny. Ale ocierają się także o skrajności w swych impulsywnych reakcjach i postawach.

Kiedy ósemka podąża za jakimś celem, wy­daje się porywająca, śmiała, jej nie można się oprzeć, niekiedy jednak ogarnia ją paraliżujący strach, ponieważ jak już zostało powiedziane, nie zna stanów pośrednich. Bywa też niezdecydowana, wahająca się, niepewna, jakby nie była tą samą osobą; przechodzi prawdziwe męczarnie niezdecydowania, zanim zacznie działać, za­skakując tych, którzy znali ją tylko jako osobę aktywną. Są praktyczne, konstruktywne, realistyczne, a także pewne, odpowiedzialne i energiczne, obdarzone wielką siłą moralną i fizyczną, która się ujawnia w ich zewnętrz­nym wyglądzie. Prawie zawsze wyglądają imponująco, godnie i majestatycznie, co wskazuje na posiadany auto­rytet, siłę przyciągania i wielki wpływ na innych.

Potrafią panować nad sobą całkowicie. Nigdy nie tracą nerwów, mogą wytrzymać więcej niż inni; kiedy jednak wyczerpie się ich cierpliwość i tolerancja, mogą zareagować z niesłychaną gwałtownością, nie licząc się z możliwością zniszczenia dorobku całego życia lub ważnej znajomości. Tym co pozwala im brylować w życiu, jest upór, odwaga, dyscyplina i skupienie; ich cele są praktyczne, realistyczne i konkretne, ponieważ wszystkimi ich działaniami kieruje zdrowy rozsądek, a one nie pozwalają sobie na iluzje lub naiwność.

Ósemki nie zwykły działać zuchwale, ponieważ są niezwykle honorowe i godne, co nie pozwala im na swo­bodne, nieskrępowane wypowiedzi. Są uczciwe i szcze­re, starają się być bezstronne i obiektywne w swych są­dach, bo miłują prawdę i sprawiedliwość ponad wszystko.

Jako osoby odważne, ambitne i śmiałe, ósemki stawiają czoła trudnościom, które niesie życie, z od­wagą prawdziwego gracza zdolnego postawić wszystko na jedną kartę, chociaż dla nich jest to ryzyko wkalku­lowane w cenę, bo tylko wtedy się ważą na coś, gdy wszystko mają zaplanowane już wcześniej.

  O sobie

 • Jaki jestem (numerologicznie!)

  Z książki „Cykle życia” Gladys Lobos dowiedziałem się jaki jestem […]

 • Trzeci żaglowiec

      Może wygląda to na obsesję, ale od pewnego czasu […]

 • Powrót do Szkoły

  W roku 2009 reaktywowałem Fundację Szkoła pod Żaglami dodając swoje […]

 • „Jachting”

  W roku 2005 przedsiębiorca-żeglarz, Darek Ostrowski, zaczął wydawać magazyn żeglarski […]

 • „Lady B.”

  Na przełomie wieków, w latach 1999-2000 popłynąłem jeszcze raz w […]

 • Prezes prezesów

  Przez dwa lata (1996-97) kierowałem Stowarzyszeniem Menedżerów w Polsce skupiającym […]

 • Drugi żaglowiec

  Sukces Międzynarodowej Szkoły pod Żaglami skutkował powołaniem w roku 1989 […]

 • Pierwszy żaglowiec

  W roku 1977 podjąłem pracę w polskiej telewizji, gdzie miałem […]

 • Rodzinne żeglowanie

      Na jakiś czas miałem dość samotnej żeglugi, czułem też […]

 • „Polonezem” dookoła świata

                                 Udany start w regatach przez Atlantyk zachęcił mnie do płynięcia […]

 • Regaty OSTAR 1972

   W Polskim Związku Żeglarskim złożyłem w roku 1968 propozycję wysłania […]

 • Kapitan kuk

  Nigdy nie lubiłem gotować, a w szczególności na jachtach, gdzie […]

 • Morze i góry, ale niebo wspólne

  Choć trudne do zdefiniowania, ale jest coś wspólnego w narciarstwie […]

Z naszej galerii

lud0279k SONY DSC edynburg-1994 SONY DSC na_rejach_002 st_pierre