Harmonogram rejsu

Przygotowania rejsu rozpoczynają się w końcu listopada, wypływamy z Fiumicino koło Rzymu na Nowy Rok kierując się na zachód.

Potem w skokach tygodniowych pokonujemy trasę do Cieśniny Gibraltarskiej przez Baleary, na Maderę i do Kanału La Manche, by rejs zakończyć w Amsterdamie na początku kwietnia.

Zakończenie kursu 22 kwietnia. Uczestnicy rejsu, którzy w testach i zadaniach uzyskali odpowiednią ilość punktów otrzymują certyfikaty, które wprawdzie do niczego nie uprawniają ale dają wielką satysfakcję ze sprostania trudnemu wyzwaniu.

O autorze

Krzysztof Baranowski żegluje od 15 roku życia, ale zawodowo skończył Politechnikę Wrocławską z tytułem magistra inżyniera łączności (elektroniki), a po ukończeniu Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim wybrał ten drugi zawód.

Napisał 25 książek, zrealizował 50 filmów dokumentalnych, odbył dwa rejsy samotne dookoła świata. Zrealizował trzy projekty budowy jednostek żaglowych: „Poloneza” (14 m długości), „Pogorii” (47 m długości), „Fryderyka Chopina” (54 m długości). Pracuje nad budową kolejnego żaglowca dla młodzieży – „Polonii” (56 m długości).