Kadra rejsu

Rejs prowadzi czterech nawigatorów z dużym doświadczeniem praktycznym. Jeśli już jesteście na tej stronie to nie będę się przedstawiał. Koledzy wyznaczyli mnie komandorem rejsu czyli dowodzącym całą flotyllą jachtów. Jachtów będzie tyle, by zmieścić wszystkich chętnych po 5-7 osób na jacht.

Drugim nawigatorem jest jachtowy kapitan Marian Mańkowski, który ma wieloletnie doświadczenie morskie, potrafi spojrzeć na nasze działania na wodzie z mostka dużego statku, gdyż jest on również zawodowym kapitanem żeglugi wielkiej. Zajmować się będzie na kursie zagadnieniami bezpieczeństwa żeglugi.

Meteorolog Maciej Ostrowski, wykładowca i znany komentator numerycznych prognoz ICM, autor kilkudziesięciu artykułów dotyczących zagadnień pogody w żeglarstwie. On też będzie wspomagać kursantów pod względem technologicznym (dostęp i poruszanie się po  internetowej Akademii Nawigacji odbywa się wirtualny rejs (platformie), mając znaczne doświadczenie w prowadzeniu szkolenia e’learningowego. Maciej Ostrowski dał się poznać światu jako specjalista od „mgły smoleńskiej”.

Kapitan Grzegorz Pawlak jest niekwestionowanym autorytetem w zakresie nawigacji elektronicznej, autorem podręczników i fachowcem od systemu Max Sea. To na jego platformie internetowej Akademii Nawigacji (https://www.akademianawigacji.pl/) odbywa się Wirtualny Rejs.

O autorze

Krzysztof Baranowski żegluje od 15 roku życia, ale zawodowo skończył Politechnikę Wrocławską z tytułem magistra inżyniera łączności (elektroniki), a po ukończeniu Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim wybrał ten drugi zawód.

Napisał 25 książek, zrealizował 50 filmów dokumentalnych, odbył dwa rejsy samotne dookoła świata. Zrealizował trzy projekty budowy jednostek żaglowych: „Poloneza” (14 m długości), „Pogorii” (47 m długości), „Fryderyka Chopina” (54 m długości). Pracuje nad budową kolejnego żaglowca dla młodzieży – „Polonii” (56 m długości).