Logbook

28.04 Konkurs AMBASADOR MIEJSC rozstrzygnięty. Na zgłoszonych 17 projektów z całej Polski większość była na wysokim poziomie: opisy projektowanych wycieczek, mapki trasy, szczegółowe kosztorysy…

Wygrały zespoły z Krakowa i Łomży, które zgodnie z zapowiedzią wchodzą “bez kolejki” do eliminacji sportowych kwalifikujących do tegorocznej Szkoły pod Żaglami.

18.04. Zostałem zaproszony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów na ich Kongres, by opowiedzieć jak z pozycji kapitana dowodzącego liczną załogą zarządza się sytuacjami kryzysowymi, które zdarzają się i na lądzie i na morzu.

Ja też mam swoje fundacyjne kłopoty, więc swoje wystąpienie zacząłem wprost:

– Przyjechałem do was po pieniądze…
Ale nie po te, o których myślicie tylko znacznie, znacznie większe.

Na razie sprzedałem parę książek i nie są to “znacznie, znacznie większe” pieniądze i ze sprzedaży książek nie wybudujemy żaglowca. Ale parę kontaktów nawiązałem na zasadzie – podajcie namiar na sekretarkę, która będzie chciała łączyć z Prezesem, bo moje próby kończą się na ścianie sekretariatów.

14.04 Pan Prezydent zaprasza na Dzień Flagi RP obchodzony 2 maja, a ja pytam dlaczego dzień Flagi, skoro powinien być Dzień Bandery, jeśli chcemy uczcić narodowe barwy? Tak czy inaczej z zaproszenia nie skorzystam, bo zamierzam w tym czasie ćwiczyć na lodowcu Kaunertal jazdę na bramkach.

 

Póki co dopinamy rejs Szkoły pod Żaglami na POGORII, tym razem pod auspicjami Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, która z powodu takiego właśnie współorganizatora będzie miała skład dwu-narodowościowy: polsko-rosyjski.

Z naszej galerii

edynburg-1994 lud0279k SONY DSC SONY DSC st_pierre na_rejach_002
Ranking stron żeglarskich